אתרי קניות בארץ ובחול

כל מה שצריך לדעת על קניות בחול

וול מארט היא קמעונאית גלובלית שבסיסה בבנטונוויל, עיר קטנה בארקנסו, ארה"ב. זה התאגיד הציבורי הגדול ביותר על ידי הכנסות. מניותיה נסחרות בבורסות בינלאומיות רבות. החלוקה התפעולית של וול מארט קורפוריישן היא מועדון "Marketsside" ו- Sam's. וול מארט מאחסנת את המסחר תחת שמות מקומיים בשווקים בינלאומיים מסוימים, כגון ASDA בבריטניה, Mi Bodega או Superama במקסיקו, Seiyu ביפן או Bompreço בברזיל.

הסיפור של וול מארט הוא כמו סיפור החיים של מייסד החברה, סם וולטון. בשנת 1950 הוא ייסד את חנות ההנחות שלו בשם Five ו- Dime Walton. וולטון ניהל בעבר את חנות בן פרנקלין בניופורט, ארקנסו. הוא הקים זיכיון בשנים 1944-1950, ולאחר מכן בשנת 1950. הוא עבר Bentonville, ארקנסו. הוא המשיך לעבוד עם בן פרנקלין, אך שינה את שם החנות לחמישה ולדובים של וולטון.

וולטון הייתה הבעלים של רשת חנויות וולטון חמש וחברת דיים בסוף שנות ה -50. הוא הבין כי המכירות הנחה מוצלחת פירושה העברת החיסכון ללקוחות כמו גם מקבל את המחירים הטובים ביותר מספקים. השיטה של ​​וולטון היתה בניגוד מוחלט לתחרות שלו, למרות המכירות הגבוהות בחנויות של וולטון עולה כי הוא גילה מודל שיעודד רווחים גדולים יותר עבור החברה שלו.

סם וולטון היה 11 חנויות בשנת 1962. הוא ואשתו הלן לקחו הימור עצום והחזירו הכול לחנות חדשה ברוג'רס, ארקנסו. זה הפך להיות הראשון ממותגים וול מארט החנות. רעיון זה הביא להצלחה מיידית, שהובילה להתפתחות המדהימה של המותג ו -24 חנויות עד 1967. סם וולטון שילב חנויות כמו וול מארט חנויות בשנת 1967. בשנת 1972, החברה נרשמה בבורסת ניו יורק. זה נתן הזרקת מזומנים ומאפשר לחברה לאחסן 125 חנויות עד 1975, ולאחר מכן 276 חנויות עד 1980.

עובדי וול מארט גם הרגישו את היתרון של הכללה זו. רבים קיבלו אופציות בתמורה לנאמנותם. בשנת 1970, סם וולטון החלה למכור מניות לחברה ללא מרשם. מניות וול-מארט היו בשווי של 47 דולר ב -1971, זה לא היה מספיק כדי להרוויח מיליונרים, אבל ב -1982 הם עלו ל 499,875 $ מדהימים למניה. זה היה מספיק עבור ההוצאות של המכללה והילדים, אשר היה השאיפה של רבים עובדי וול מארט.

היחס של וול-מרתה היה שמרני עם רכישות, אבל זה תמיד היה אסטרטגי בטבע. שתי הרכישות הראשונות נרכשו על ידי Mohr Value Stores ו Hutcheson Shoe Company בשנת 1977, ולאחר מכן נרכשו על ידי Kuhn & Big's K חנויות בשנת 1981. עוד 9 חודשים ייקח וול מארט. הפיתוח הפנימי של וול מארט הוא ברובו מחנויות וול מארט.

סם וולטון נשאר בחברתו כל חייו, ביקר בחנויות ונפגש עם עובדים, ואפילו הסתובב איתם בחנות כשעשו את עבודתם. וולטון הבטיח להפוך את החולה לובשת חצאית החולה מחוץ NYSE כמחווה של סולידריות עם העובדים אם החברה השיגה רווח לפני מס של 8%. זה יעשה את המחווה שלו טריק ציבורי פשוט. בסופו של דבר העובדים הפכו אותה למציאות. בשנת 1998, וולטון היה רשום על הזמן כאחד 100 האנשים המשפיעים ביותר של המאה ה -20.

המכירות והרווחים של וול-מארט המשיכו לגדול בתחילת המאה ה -21, ללא סימנים של השפעות שליליות על היחלשות הכלכלה העולמית. עד סוף שנת 2006, וול מארט היו 6,775 חנויות ברחבי העולם, מועסקים מעל 2 מיליון עובדים ומכירות שנתיות של כמעט 350 מיליארד דולר.